top of page

Bilgi Modülleri

Konular, aynı konu içerisinde kolaydan zora doğru gruplandırılmış sorular içerisinde anlatılıyor. Bu sayede hem konu pekiştirilip tamamen anlaşılması sağlanıyor, hemde basit hatalardan (birim çevirme vs.) soru kaçırma olasılığı ortadan kalkıyor. Aynı zamanda DLR sınavı için yeterli ve öz bilgileri edinmiş oluyorsunuz. Konular aşağıdaki şekliyle aktarıldıktan sonra ödev olarak sorular veriliyor, son olarak çözemediğiniz sorulara odaklanıyoruz ve eğitim tamamlanıyor. Bu sayede hem çözemediğiniz sorunun cevabı merak uyandırdığı için çözüm daha kalıcı oluyor, hem de çözebildiğiniz soruları elediğiniz için daha kısa süre ders alarak daha uygun fiyatlara eğitimi tamamlamış oluyorsunuz. DLR Fizik sınavında, Lise 1 Fiziğinden üniversitede Fizik IV dersine kadar, Fiziğin tüm müfredatından sorumludur adaylar. Ancak eğitimlerimizde DLR için yeterli öz bilgiler konu özeti şeklinde verilmektedir. Aşağıda örnek konu anlatımlarını inceleyebilirsiniz.

 

Örnekkonu.png
DLR Fizik Katı Basıncı

Sol üstedeki soru

İlk olarak konu basit soru içerisinde anlatılıyor.

 

Sol alttaki soru

Aynı konuyla ilgili benzer soruda ilk defa karşılaştığınızda muhtemel hata yapabileceğiniz versiyonu veriliyor. Örneğin bu soruda cm' ye (uzunluğa) çoğu öğrencim dikkat etmiyor ve a şıkkını işaretliyor, oysa doğru cevap yüzey alanına bölünerek bulunan b şıkkı.

 

Sağ üstedeki soru

Aynı konuyla ilgili benzer soruda ilk defa karşılaştığınızda muhtemel hata yapabileceğiniz başka versiyonu veriliyor. Örneğin bu soruda cm^2 ye ve m^2 ye çoğu öğrencim dikkat etmiyor ve cevaplar içerisinde 1,2 kp'yi arıyor, oysa doğru cevap birimleri birbirine dönüştürdüğümüzde çıkıyor.

Sağ alttaki soru

Aynı konuyla ilgili sorular farklı versiyonda veriliyor. Örneğin bu soruda sayısal değer verilmeyen versiyonu ve konunun pekiştirilmesi sağlanıyor.

Tüm modüller ve konular, konuyu bildiğiniz halde yanlış yapma ihtimalinizin olduğu kısımların altı çizilerek, yukardaki formatta anlatılarak eğitim tamamlanıyor. Eğitimlerimiz bire bir veya daha uygun fiyatla gruplar halinde yapılabiliyor. Maddiyat tamamen ikinci planda olup amacımız DLR kursu alanındaki eksikliği gidermektir. Yeterli sayıya ulaşıldığı takdirde şehir dışı eğitimlerde planlanabilinir.
Eğitim süreniz, geçmiş fizik ve matematik bilginizle ters orantılıdır. Dolayısıyla sabit eğitim süremiz bulunmamaktadır, siz ne kadar hızlı anlarsanız, sizi zamana oynayıp oyalamak yerine, biz okadar hızlı anlatıyoruz ve olabildiğince hızlı sınava hazırlıyoruz.
DLR Fizik Gaz Basıncı
emreeren_edited.png
DLR Fizik Basit Makinalar
dlr3_edited.jpg
bottom of page